Výsledky za rok 2018 a vízia na rok 2019

Rok 2018 bol mojim piatym rokom vo finančníctve. Išlo doteraz o najúspešnejší rok. Nielen kvôli tomu, že sme pomohli väčšiemu počtu klientov, zvýšili tržby a ujasnili si aký je zmysel našej práce. To všetko je dôležité, no pre mňa najviac znamenalo, že sme uspeli v rozšírení obchodného tímu, kde sme ako celok vo veľa veciach šikovnejší ako ja sám.

 • Počet klientov narástol o 122 ľudí s 99,48% klientmi z minulých rokov spolupráca stále trvá.

Celkovo sprostredkovaných produktov: 378 (nárast 72%), nárast v tržbách 172%.

 • 2. pilier: 58 zmlúv
 • 3. pilier: 9 zmlúv
 • Vkladové produkty a realitné fondy: 70 zmlúv, objem jednorazových vkladov v privátnom bankovníctve 115.000€
 • Hypotekárne úvery: 25 zmlúv, objem úverov 2.820.100€
 • Podielové fondy: 73 zmlúv pravidelných mesačných investícií v objeme 51.876€ v ročnej platbe
 • Rizikové poistenie: 63 zmlúv, objem ročného poistného 38.276€
 • Neživotné poistenie (PZP, cestovné a havarijné poistenie, poistenie nehnuteľnosti a iné): 89x
 • Leasingy: 1x

Prehľad výsledkov, ktoré sa za posledný rok podarili:

 • Rok 2018 sa niesol predovšetkým v téme náboru obchodného tímu. Pochopil som, že správny nábor nie je o snahe ponúknuť čo najlepšie benefity, stačí rozprávať to, čomu veríme a ľudia, ktorí veria rovnakým hodnotám sa na vás prirodzene nalepia. Za tých pár rokov som si navykol, že sa mi klienti so svojimi finančnými potrebami ozývajú sami, novým obchodníkom som však pomáhal postaviť ich vlastnú klientskú sieť, takže sme chodili na stretnutia, kde sme museli odhaliť finančné potreby zákazníkov, o ktorých ani oni sami nevedeli. Častokrát sa táto naša snaha nestretla s pochopením, znovu som si pospomínal, aké je to byť odmietaný a zistil som, že v podnikaní je to úplne normálna vec. Navykol som si, že nie je treba vyjsť z Bratislavy, kvalitných klientov je tu dosť. Noví obchodníci podohadovali stretnutia všelikde na Slovensku. Zistil som že táto práca je o úplne niečom inom, keď sa snažíte pomôcť aj bežným ľudom z dediniek po celom Slovensku.
 • Práca finančníka nie je klasické 8 hodinové zamestnanie, nie je tu šéf, ktorý by diktoval čo máte urobiť a máte doslova nulovú mesačnú mzdu. Preto bolo nutné naučiť nových finančníkov v tíme potrebným návykom a kompetenciám. A to všetko s vierou že jedného dňa to bude fungovať hoci prvé mesiace budú pracovať prakticky zadarmo. Po roku jednoznačne bilancujem, že sa to oplatilo. Na začiatku je to predovšetkým o budovaní návykov. Je treba si ujasniť ciele čo chceme dosiahnuť, pripraviť si menný zoznam potenciálnych klientov a spolupracovníkov a naučiť sa túto skupinu postupne normálne a nenátlakovo osloviť s ponukou spolupráce. To sú základné tri kroky, bez ktorých nie je šanca byť v tomto podnikaní úspešný. Pre veľa ľudí je to pochopiteľne výzva. Veľa som sa v tomto náročnom procese sám naučil. Kľúčom, je nájsť do tímu šikovnejších ľudí ako ste vy sami a toto sa nám podarilo. Traja noví samostatní finančníci budú predstavení neskôr.
 • Otvorili sme spoluprácu s právnickou kanceláriou, ktorá našich klientov zastupuje v prípade, že poisťovňa neoprávnene nechce vyplatiť poistné plnenie.
 • Spustili sme pravidelné kvartálne zasielanie mailov s dôležitým prehľadom o finančnom trhu. Na mail klientov upozorní automatická SMS.
 • Odprezentovali sme verejnú prednášku v rámci projektu Na rovinu na tému „Ako využiť štátne a zamestnávateľove benefity na maximum“? Viac tu.
 • Navštívili sme maturitný ročník strednej školy v Bratislave kde sme si povedali, ktoré finančné otázky budú musieť mladí ľudia v najbližších rokoch riešiť a ukázali sme si ako funguje podnikanie vo finančníctve.

Ujasnili sme si náš cieľ, chceme výraznejším hlasom prehovoriť k trhu, potrebujeme rozšíriť obchodný tím. Do roku 2022 chceme mať v obchodnom tíme 100 rešpektovaných finančníkov. Sme presvedčení, že je potrebné premýšľať inovatívne, napredovať a rozvíjať sa. Veríme, že je možné prekopať ako finančníctvo na Slovensku funguje. Dúfame, že ľudia môžu byť svojou základnou istotou a nemusia túto zodpovednosť o financie na niekoho v plnej miere prenášať. Chceme ukazovať, že sa dá podnikať eticky a chceme zmeniť život obrovskému množstvu ľudí. Aj klientom aj novým lídrom v obchodnom tíme, ktorí vždy chceli od života niečo viac, niečo dokázať, posúvať sa osobnostne dopredu a mať nadštandardný životný štýl čo sa týka finančnej a časovej slobody.

V roku 2019 sa chystáme venovať prioritne ďalšiemu náboru a výchove obchodného tímu, cieľom na konci roka je 9 nových spolupracovníkov v tíme. Potešíme sa za každý tip na šikovného človeka. Hľadáme ľudí, ktorí sú:

– Cieľavedomí
– Formovateľní – ochotní sa vzdelávať (v odbornosti, v obchode, v komunikácií)
– Hladní po úspechu
– Rozhodní
– Zodpovední
– Prijemní – nemajú problém rozprávať s ľuďmi, sú empatickí, radi zdieľajú informácie
– Komunikatívni
– Na úrovni, féroví, založení na dobrých princípoch
– Action oriented

To je priorita číslo jeden, samozrejme je s tým spojená aj práca s existujúcou sieťou klientov, existujúcim obchodným tímom, automatizácia procesov a zefektívnenie spracovania čo najväčšieho počtu nových obchodných prípadov a klientov. Verím, že sa nám to všetko podarí :).

autor: Oliver Korbaš