Dôchodok

Predstavte si, že ste na dôchodku, konečne máte čas na veci, ktoré vás bavia. A teraz si predstavte, že na ne máte aj peniaze! Môžete ich mať, ak ste na to mysleli včas. Stačí odkladať málo, ale dostatočne dlho. A k tomu stačí vedieť, kde odkladať aspoň malú časť svojho príjmu. Tí, čo sa spoľahnú na štátny dôchodok, budú sklamaní. Tí, ktorí na dôchodok vopred mysleli, dosiahnu dostatočné úspory a majetok na to, aby si aj bez mesačného príjmu zabezpečili želanú životnú úroveň.

hp_blue_line

Dôchodkové piliere jednoducho

Na krátkom stretnutí vás zorientujeme v dôchodkových pilieroch a v štátnych benefitoch, na ktoré máte nárok. Vysvetlíme vám, ako starnutie nášho obyvateľstva ovplyvní výšku vášho štátneho dôchodku a najmä, ako sa viete zariadiť inak.

hp_blue_line

Dôchodok ako celoročná dovolenka

Máme rôzne preferencie a životnú úroveň, tie si však všetci chceme zachovať aj v dôchodku. Jedno je isté - na dôchodok je ideálne sporiť od prvého zárobku. Vypočítame a podľa vašej situácie navrhneme optimálne dlhodobé pravidelné sporenie a investovanie. Vysvetlíme vám, ako pracujú peniaze v čase a ako dlhodobé sporenie aj relatívne malých súm môže vybudovať vašu finančnú slobodu.

hp_blue_line

Ukážeme vám všetky skryté poplatky životných poistení

Najčastejšie ľudia na sporenie na dôchodok využívajú kapitálové a investičné životné poistenie alebo vkladové produkty bánk. Ukážeme vám, aké nástroje sú pre dlhodobé sporenie do dôchodku podstatne efektívnejšie. Pre väčšinu ľudí je to prekvapivé poznanie. Podľa vašich možností a priorít vyberieme nástroj vhodný pre vás a vyčíslime všetky poplatky s ním spojené.

Chcete zistiť, ako si upratať svoje financie? Máte iné finančné otázky?