Ako predčasne vyplatiť úver

Predstavte si ten pocit, že domov, do ktorého sa vraciate je už naozaj váš. Žiadna hypotéka, žiadne pravidelné splátky. Chcete tento pocit zažiť čím skôr? Popri mesačných splátkach hypotéky každý mesiac pravidelne investujte. Takýmto sporením si budujete slobodu a možnosť rozhodovať sa. Zbavíte sa stresu zo splátok, pretože viete, že výpadok príjmu finančne neohrozí vás ani vašich blízkych.

hp_blue_line

Aby ste hypotéku nesplatili
až v 65-ke

Vysvetlíme vám ako splácanie úveru a investovanie pracuje v čase. Splátky úveru sú povinné, sporenie dobrovoľné. Vďaka pravidelnému odkladaniu peňazí, ktoré v prípade potreby môžete pozastaviť, svoju hypotéku vyplatíte skôr. Dôležité je zvážiť vašu finančnú situáciu a preferencie. Aj malá čiastka dokáže priniesť veľa.

hp_blue_line

Klesla vám splátka, úsporu investujte

Máte hypotéku už niekoľko rokov? Váš mesačný rozpočet rátal s vyššou splátkou ako dnes, keď sú úrokové sadzby nízke. Možno ste práve refinancovali a vaša splátka je nižšia. Ak peniaze, ktoré na splátke ušetríte neminiete, ale vhodne zvoleným produktom budete sporiť, vybudujete si finančnú rezervu, vďaka ktorej napríklad môžete hypotéku vyplatiť skôr. A v bežnom živote pritom túto zmenu ani nepocítite.

hp_blue_line

Využite lacné úroky a zarobte

Úrokové sadzby na hypotékach sú dnes rekordne nízke. Vďaka sporeniu popri hypotéke si budujete rezervu a pripravujete sa na obdobie, keď sa úroky na hypotékach zvýšia. Ak sa nasporená suma rovná zostatku dlhu, máte dve možnosti: úver vyplatíte alebo necháte vaše peniaze zarábať ak je ich zhodnotenie vyššie ako úrok, ktorý platíte na hypotéke.

 Chcete zistiť, ako si upratať svoje financie? Máte iné finančné otázky?