Sporenie a investovanie

Investovať cez banky a poisťovne sa neopláca. Dôvodom je absolútne obmedzená ponuka produktov. Optimálnym riešením je investovanie prostredníctvom podielových alebo tzv. ETF fondov priamo cez správcovské spoločnosti resp. tzv. o.c.p. (obchodníkov s cennými papiermi). Investovanie má význam pre tých, ktorí sa nechcú spoliehať na dôchodku na štát, chcú zhodnotiť peniaze pre svoje deti, chcú sa zbaviť hypotéky predčasne alebo diverzifikovať portfólio (vytvoriť ďalšiu "nohu" istoty) už vybudovaného majetku napríklad popri nakúpených nehnuteľnostiach alebo rozbehnutom podnikaní. Klient môže investovať už menšie sumy, dôležitá je však pravidelnosť.

Základom je analýza výdavkov

Medzi výdavkami pravdepodobne nájdeme aj také, ktoré nie sú nevyhnutné. Zo svojho príjmu si najprv odložte pre seba a so zvyškom hospodárte. Nie naopak.

Ako investovať?

Investovaniu treba dať systém, neexistuje niečo ako najlepší produkt. Tvorte krátkodobú aj dlhodobú rezervu. Ideálne je začať investovať od prvej výplaty, ale lepšie neskoro ako nikdy. S nastavením vám radi pomôžeme.

O všetkých poplatkoch, výnosoch a rizikách hovoríme otvorene

V Európe až 98% aktívne riadených fondov nedosahuje priemernú výkonnosť trhu. (SPIVA Europe Scorecard, 2019). Historicky najefektívnejší spôsob zhodnocovania majetku je pasívne investovanie, kde investujeme do celého trhu.

Hlavné je začať

Na investovanie nepotrebujete v prvom rade peniaze, hlavný je čas. V dnešnej dobe môžeme prostredníctvom investovania participovať na výnosch najlepších firiem na svete, ktoré riadia najlepšie hlavy sveta a splniť si tak vlastné ciele.

Máte investície v dobrých rukách? Zistite to.