Životné poistenie

Mať poistku a byť poistený sú dve rôzne veci. Poistiť si potrebujete predovšetkým to, čo neviete vykryť finančnou rezervou a môže dlhodobo ohroziť vašu rodinu. Nie je jedno, ktorú poisťovňu si vyberiete. Sú také, ktoré sa špecializujú na klientov bez doterajších zdravotných problémov a ponúkajú výhodné ceny. Pre klientov s už prekonanými zdravotnými ťažkosťami sú vhodné iné poisťovne. Zaručíme, že pre vás vyberieme to najvýhodnejšie.

hp_blue_line

Poistite si len to, čo je nevyhnutné

Každé poistenie niečo stojí. Cieľom je nastaviť vaše poistenie čo najefektívnejšie. To znamená, aby ste mali poistené všetko nevyhnuté, čo vám dlhodobo môže spôsobiť finančné problémy a zároveň zabezpečiť, aby ste neplatili za riziká, ktoré nepotrebujete pokrývať.Poistiť sa oplatí na riziká, na ktoré človek rezervu nemá, ako napríklad trvalé následky úrazu, ktoré vám zabránia pracovať alebo ťažká choroba, ktorej liečba môže byť nákladná.

hp_blue_line

Rodina v bezpečí vďaka správne nastavenému poisteniu

Správne nastavené poistenie zahŕňa výber rizík a tiež vhodnú výšku poistných súm. Závisí to od toho, či je rodina závislá na vašom príjme, aké máte rezervy na nepredvídané udalosti a aké sú Vaše výdavky.

hp_blue_line

Poistenie treba pravidelne prehodnocovať

Tak, ako sa vaša životná situácia mení, tak je potrebné prispôsobovať aj poistenie. Ak sa vám narodí dieťa, vezmete si hypotéku alebo nastanú iné zmeny, je potrebné zamyslieť sa nad novými rizikami a tie, ktoré nie je možné pokryť z rezervy, dopoistiť. Naopak, ak napríklad splatíte hypotéku, vaša finančná rezerva tvorí niekoľkonásobok vášho príjmu, aj rizikové poistenie je vhodné upraviť a radšej usporené peniaze investovať.

 Chcete zistiť, ako si upratať svoje financie? Máte iné finančné otázky?